Suplementy na łysienie promowane przez nasz serwis

Kliknij

Z kwestią ponadprzeciętnego wypadania włosów ma problem coraz większa liczba mężczyzn, ale i kobiet.

Przyczyn takich sytuacji może być mnóstwo, stąd bardzo ważna jest diagnostyka i obranie takiej metody leczenia, czy też zapobiegania, który okaże się najbardziej skuteczny.

W terapii trzeba wykorzystać dostępne środki naturalne np.

olejek kokosowy, skrzyp polny albo algi. Dzięki płukankom z ich zawartością wzmocnimy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej jednak działać będą preparaty z chemicznymi substancjami, aczkolwiek te wykazują zdecydowanie więcej ubocznych skutków ich uzywania.

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, ograniczenie zabiegów na włosach (koloryzacja, prostowanie, przesuszanie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu wspomagamy cebulki włosów. Środki na receptę zalecane w zaawansowanych stadiach chorób mogą być uzywane jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza. Narastanie włosów wspomaga minoxidil. Leki z jego zawartością najczęściej wmasować należy dwa razy w ciagu dnia.

Czas działania to średnio 3 miesiące - w tym okresie powinny pojawić się nowe włosy w tych miejscach, w których je stracilismy.

Inna metoda to wstrzykiwanie substancji z kortyzolem.

Raz w miesiącu aplikowany jest wstrzyk, a efekt widoczny nawet po miesiącu. Dermatolog może zalecić dodatkową terapię. Trzeba zaznaczyć, że z roku na rok rośnie ilość leków i zabiegów na wzrost włosów. To, z jakich powodów utracimy włosy ma znaczenie w doborze właściwej terapii. Babcine metody są skuteczne w lekkich stanach zapalnych. W przypadku, gdy nie ma efektu, wymagana jest konsultacja u lekarza, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i zastosuje metodę leczenia..