Fakty i mity dotyczące owoców acai jak również ich skuteczności

Kliknij tu
Pomimo powiekszenia zainteresowania jagodami acai w trakcie ostatnich lat utworzono wokoło właściwości wspomnianego owocu wiele mitów. Które tezy są potwierdzone, a jakie teorie to mit? To jednak prawda. Owoce palmy brazylijskiej niwelują wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które ograniczają ich aktywność.

Konieczne są także we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Owoce przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, wzmaga metabolizm, reguluje trawienie – więc zdają egzamin w odchudzaniu i to przewaznie w tym kontekście doceniane są one najbardziej. Z pewnością należy zaznaczyć, że tylko jagody nie uczynią cudów – wskazane jest stosowanie zdrowej diety i aktywności fizycznej – wtedy wyniki mogą być widowiskowe. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach ma wpływ na niezawodność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, także mózgu.

Zaletą przyjmowania jagód palmy brazylijskiej jest także widoczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – wszystko to dzięki fitosterolom, które w jagodach również się znajdują.


masse musculaire apres 50 ans


Mity dotyczą zwykle wypowiedzi, że owoce zawierają mnóstwo wapnia i białka.

Rzecz jasna jedynie jagody nie zniwelują schorzeń, których leczenie wspomagają.

To jedynie dodatek do leczenia i fragment profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z owocami acai nie do końca są w pełni naturalne – zawierają wiele dodatków, które opisane winny być na etykiecie produktu. Decydując się na uzupełnienie diety jagodami acai, w dowolnej formie sprzedawanej na rynku należy nie tylko poznać zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich przyjmowania, bo i takie są. Nie trzeba wierzyć też we wszystkie dane przekazywane przez znajomych, czy też sprzedawców owocó acai – jak widać bywają one nieprawdziwe..